15-17 marca w uroczej miejscowosci w okolicach Pardubic (Sec) odbył się kongres Medycyna sportowa i kardiologia koni. Zagadnienia z zakresu spadku wydolności i układu oddechowego prowadziła moja mentorka Emmanuelle van Erk – Westergren (www.esmp.be), a z kardiologi koni Dr Lesley Young którą zawsze chciałam poznać!

Dwudniowa konferencja zakończona była warsztatami z badania echokardiograficznego koni, zajęcia trwały cały poniedziałek od rana do wieczora. W czasie warsztatów sprawdzaliśmy możliwości nowych aparatów ESOATE na pacjentach kliniki Hermanuv Mestec. Klinika mieści się również niedaleko Pardubic.

Byłam zachwycona możliwością weryfikowania wielu zagadnień w rozmowach z tak fantastycznymi wykładowcami, w zasadzie przez trzy dni non-stop zadręczałam obie wykładowczynie pytaniami:) mieszkaliśmy bowiem w tym samych hotelu i nie miały gdzie uciekać:). To były bardzo inspirujące trzy dni, bardzo jestem wdzięczna komitetowi organizacyjnemu (dr Vendula Jandowa, dr Jakub Plachy) za ciepłe przyjęcie i roztaczanie nad nami troskliwej opieki.